1/09/2015

Spadła z Księżyca

Ale tematem będzie Mars. Zdjęcie:

Zdjęcie ze strony Nasa . Coś. Zdjęcie ogólnie dostępne w dużej rozdzielczości. Artefakt, jakich się nie widzi w przyrodzie. Po za tym, na zdjęciu wyraźnie widać przepływ wody i osadzanie piasku, mokrego piasku. Pamiętacie komunikaty o wodzie na Marsie? Dopiero niedawno o tym zaczęli mówić.Więcej: pojawiły się "kałuże" na Księżycu. Woda. Miłego oglądania.

8 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. www.nasa.gov/jpl/msl/pia19066/#.VK-bwXiO2Bs to tu, bo jakoś nie wkleiło linka i uparcie pokazuje inne coś, a nie to, co chcę w tych goglach. Chamskie jakieś i nachalne. Jeszcze chroma zainstaluj...Jak usuń, to usuń głąbie jeden. Czy nie jesteś robotem (zresztą większość robotów to booty gogle, uzupełniające bazy przeglądarki, by potem nas skuteczniej oszukiwać, przy wyszukiwaniu) - po to, byś się zalogował/ła. Z zasady się nie loguję, a z poczt się wylogowuję, choć każdy portal ma prócz poczty, także logowanie do portalu. Może nie zauważy? Wszystko po to, by śledzenie było skuteczniejsze. Radą na to jest dynamiczny IP oraz wylogowywanie się. Choć wiadomo, że nie ma w sieci anonimowości. Jednak dlaczego zaraz meldować się wszędzie posterunkowemu?

   Usuń
 2. Fakt spora ciekawostka, choć ma tylko kilka centymetrów - woda (albo inne substancje o charakterystyce wody) tam była, to nie ulega wątpliwości. Ciekawi ten artefakt - wygląda jak cybant z płyty stalowej albo uchwyt spawany do transportu suwnicą. Choć spotkałem także piaskowce nader ciekawie rzeźbione ręka natury a nie człowieka - Tu może w grę wchodzić także gra świateł - Mars praktycznie nie ma atmosfery, więc siła rzeczy kontrasty inaczej tam się rozkładają.

  A woda na Księżycu? To nie tak że dopiero niedawno zaczęli o tym mówić - bo takie ujęcie sugeruje że wcześniej wiedzieli - a tymczasem nikt wcześniej tego nie wiedział - dopiero super czułe instrumenty są w stanie wykryć istnienie określonych substancji w takim miejscu jak Księżyc z takiego miejsca jak Ziemia.

  Google - no cóż witaj w świecie metainformatyki - Big Data to nie science fiction - to real!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popatrz na to zdjęcie w pełnej rozdzielczości: czy to nie wilgoć (ciemniejszy piasek) i przepływ wody? Co do składu atmosfery: 1 czerwona planeta - złożona .. ze rdzy czyli Fe2O3 - zwracam uwagę, na O3; 2. chętnie zobaczę niezafałszowane kolorystycznie zdjęcie horyzontu Marsa, bo już widziałem takie z błękiną poświatą. O czym to świadczy?

   Usuń
  2. Raczej osad, choć może faktycznie wilgoć, al;e wtedy trzeba przyjąć ze cała nauka "kosmiczna łże, bo jak jest wilgoć, to musi być i atmosfera, gdyż inaczej uległa by sublimacji, a potem rozbiciu pod wpływem, promieniowania kosmicznego.

   Usuń
 3. Kurczę, ale fajne wygląda jak jakaś makieta z zajęć szkolnych praktyczno-technicznych.
  Czasami warto skorzystać ze skracania linków np. tutaj; http://www.tinyurl.pl/
  Też wywalam chroma, i w ogóle dla zasady buntuję się, a co taka moja przekorna natura. Wylogowywuję się ze wszystkiego, czyszczę przeglądarkę za każdym razem, a stale czuję na karku oddech serwerów amerykańskich.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musiałabyś się przesiąść na .. inny pojazd. Może MORA by znikła? Spróbuj, jest taki twór na pendraki Puppy slacko ~ 5.7chyba. Malutki, pasożyty się nie ukryją łatwo. Jak live cd, tylko, że on zapisuje ustawienia w pliku i znajduje go przed następnym uruchomieniem.

   Usuń
  2. Jeszcze dopiszę; na jednym z moich systemów (mam trzy sprawne na tym PC : )Zaczęło mi mulić, w Operze. Świerza instalacja i coś się gmyra. Następnym razem zaglądam do historii (w poszukiwaniu anty sem pdf-a, pół przeczytałem) i widzę, jeden za drugim adres facezboka. O nie, ja tam wcale nie wchodzę: dodatki, nawet jest napisany specjalnie dla nich, instalacja i już śmiga bez problemów. Także Alu zajżyj, może też masz w historii niechciane wejścia tam, gdzie ciebie wcale nie było.
   A pdf zniknął i nawet śladu po nim nie ma. A był to link z komentarza na Interii - taki na gorąco.

   Usuń

Chcesz wstawić reklamę?

Chcesz wstawić reklamę?