1/23/2009

Nie daje mi spokoju sytuacja z wc. Dlaczego? Myślę, że grasuje tam szajka. Na jakimś innym forum spotkałem się z formacją DN. Jest to przybudówka w KK, dająca możliwość rozwoju osobistego. No właśnie. O co chodzi z tym neokatechumenatem. Czy to sekta w Kościele. Nie mam bezpośredniego kontaktu z ludźmi, od których coś rzetelnego mógłbym się dowiedzieć. Patologie typu: umiłowanie cierpienia, wiara i modlitwa wchodząca w zabobon, czy myślenie magiczne, to normalne zboczenia. Ale DN trwa 20-30 lat. Czy po takim czasie można mieć refleksję, że to był błąd. Ależ skąd. DN jest dzisiejszym życiem klauzurowym (klasztorem), skierowanym na rodziny. Klasztor typu otwartego, niehabitowy; czy to komuś szkodzi? Myślę, że szkodzi ludziom mamionym obietnicą nieba na Ziemi. Każda demagogia ma swoje patologie, a ta jest zwyczajnym sekciarstwem. Dzisiejsze czasy niosą "tęczowe" niebezpieczeństwa. Także w KK czyhają demony, których myślą przewodnią jest trwanie za wszelką cenę. A zwykli parafianie? Zwykli parafianie mają się bardzo dobrze, nie są ufoludkami w zmieniającym się świecie. Czasami może jeden, drugi zbłądzić do nieba - piekła. Pokładajmy nadzieję w mądrości ludowej i nie przejmujmy się fałszywymi prorokami.

3 komentarze:

 1. ,, Myślę, że grasuje tam szajka.,, Nawet jak grasuje, to co? Szajka robi swoje, a każdy z nas swoje. Kto miałby Twoim zdaniem należeć do tej szajki?

  OdpowiedzUsuń
 2. deu
  Ta ,,szajka", o ile w ogóle istnieje, nadaje forum kolorytu. Dla mnie to egzotyka (jak Papuaski czarownik), którą obserwuje ze zdziwieniem (w realu nie mam kontaktu z takimi ludźmi), ale i zrozumieniem. W kwestiach wiary każde stanowisko jest głupie i mądre zarazem. To WYŁĄCZNIE widzimisię każdego z nas. Do czasu kiedy swojego widzimisię nie chcą Ci na siłę wrzucić do głowy, jest OK.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tambylcy
  Popatrzcie na sposób wycięcia niejakiego Nikosa.
  To przypadek? Dal mnie to ohyda. Człowiek pisał sobie niezgorzej, temat po bandzie, jednak gnoju nawkładała tam Nafta. I tutaj rola usłużnych donosicieli.
  Ja tm ajeszcz zaglądam od czasu do czasu, jednak spłycenie tematyki i świętojebliwy nastrój mi nie odpowiadają. WYdaje mi się, że to jakaś sekta kościelna.

  OdpowiedzUsuń

Chcesz wstawić reklamę?

Chcesz wstawić reklamę?

Archiwum bloga